Toto sú odpovede na otázky, ktoré všetci chceme poznať, ale bojíme sa ich opýtať. Na jednej strane z pohľadu muža a na druhej z pohľadu ženy. Ako vždy, aj teraz je naším cieľom hovoriť o týchto témach, aby neboli spoločnosťou považované za tabu. 

Aký máš názor na sex počas menštruácie?

On : Řekl bych, že to je docela kontroverzní téma ve společnosti. Když si představím, jak se lidi baví ve společnosti o menstruaci, jako o něčem, za co by se měl člověk (vlastně ta holka) stydět nebo to nějak schovávat. Já osobně s tím zkušenosti nemám, a holky, které zrovna menstruaci měly, a mohly něco se mnou mít, tak se tomu spíše vyhýbaly. Pokud to ale někdo praktikuje, tak to neodsuzuji. Důležitý je, aby s tím byli oba v pohodě. 

Ona : Čo sa sexu počas menštruácie týka mám pocit, že to v mnohom závisí na partnerovi(ke), ktorý toto obdobie (momentálne) neprežíva, keďže.. ak to zľahčím.. “zašpiní sa” on(a). Počas vzťahu sa však relatívne rýchlo ukáže, kde sú hranice partnerov v rôznych smeroch a sex rozhodne nie je výnimkou. Všetko je to o komunikácii, vzájomnej dôvere a rešpekte. Sex má predsa sposobovať maximálne potešenie, uspokojenie obom a prehĺbenie citov medzi nimi, preto ak by sa čokoľvek tomuto vymykalo nikto by do ničoho pre neho nepríjemného nemal byť nútený. Sex počas menštruácie sa ale rozhodne dá užiť rovnako tak ako aj bez nej takže, ak to chcú obaja a nevnímajú to ako prekážku, nevidím dôvod prečo nie. 

 

Je podľa teba predohra dôležitá?

On : Určitě ano. Předehra v sexu je jako příprava jídla. Žádný krok by se neměl přeskočit.

Ona : Rozhodne áno. Nie len, že dopomáha partnerom sa naladiť na rovnakú vlnu ale zároveň aj pripraví podmienky k tomu aby šlo všetko tak ako má s maximálnym uspokojením a potešením.

 

Čo si myslíš, že privedie žene orgazmus?

On : To je otázka, se kterou si láme už dlouho hodně lidí hlavu. I já. Pro mě, z mé zkušenosti, je dobrým začátkem správná nálada té holky, aby nemyslela na nic jiného než jenom na sebe a na svoje udělání. Pak nějaká trochu osobní sympatie, atmosféra a správný move set. Ačkoliv je každá holka jiná, tak myslím, že tohle je takový základ, který víceméně uspěje u každé. 

 

Čo si myslíš, že privedie mužovi orgazmus?

Ona : Samozrejme nechcem aby to vyznelo ako urážka, no podľa toho čo viem a čo je viac menej všeobecne známe myslím, že to nebude až taká veda ako u žien. No aj napriek tomu, že je to jednoduchšie každý človek ma niečo, čo na neho platí a dokáže ho to “naštartovať”. Či ide o ženy alebo mužov sú to miesta na tele, ktorých stimuláciou, dráždením či hladkaním nepochybne nič nepokazíte ako sú krk, podbruško, prsia, slabiny a intímne miesta ale v každom prípade si myslím, že medzi partnermi je veľmi dôležité dbať a prihliadať na individuálne potreby toho druhého, na to čo ma rád a čo ho vzrušuje najviac, ak sa všetky tieto poznatky zúročia nepochybne je to zaručená cesta k dosiahnutiu orgazmu.

 

Masturbuješ aj keď si vo vzťahu?

On : No, vztahy jsem moc dřív nepraktikoval, ale ano, masturbuji i když mám pravidelný přísun sexuálních aktivit. Myslím, že to je takový normální.

Ona : Pohlavný styk rovnakého pohlavia respektíve dvoch žien sa po viacerých stránkach podobá masturbácií. A tak pravdepodobne preto pri pravidelnom uvoľnovaní sexualneho napätia a uspokojovaní mojich potrieb partnerkou nepociťujem potrebu masturbovať.

 

Pozeráš porno aj keď si vo vzťahu?

On : Ano. I když třeba ne tolik, tak občas si rád něco pustím.

Ona : Nepozerala som ho ani pred tým, keď som ešte vzťah nemala a rovnako tak to ostalo aj teraz, keď ho mám.

 

Môže podľa teba z one- - night- standu vzniknúť trvalý vzťah?

On : Určitě ano, akorát záleží, jaká komunikace tomu předcházela. Pokud je to Tinderovský ONS, kde si dva píšou chvilku, půjdou ven, vyspí se spolu, tak to většinou skončí unmatchnutím a nebo ignorací zpráv. Pokud se ale dva lidi, kteří už se trochu znají, dohodnout, že si dají ONS, tak to klidně může někam dobře pokračovat.

Ona : Nehovorím, stopercentne nie, no v každom prípade dôvodom one-night standu je skôr chuť uvoľniť sa a užiť si ako hľadanie toho pravého, preto si myslím, že ak aj dôjde k vzplanutiu citov zväčša je to jednostranné, čo skôr či neskôr vedie k sklamaniu z ich neopätovania a zlomenému srdcu.

 

Žene a mužovi sme položili jedny z tých najintímnejších otázok