Poznáte to, ako všetci robia veľkú vedu z toho, že budete mať 18. Stane sa z vás dospelý človek, uvedomelo zmýšľajúci. Je to viac o „ už konečne si môžem ísť kúpiť alkohol sama“ než „je zo mňa dospelý človek, môžem si robiť, čo chcem“. Pretože pravdou je, že dospelý človek je ešte menej slobodný ako dieťa. V realite sa nič nezmení.  Nie je možné, aby sa z vás behom jednej noci stal úplne nový človek. A to môžeme uplatniť aj pri strate panenstva. Nemám rada slovné spojenie „ prísť o panenstvo“ , pretože čo to vlastne znamená?

V dnešnom svete stráca toto slovné spojenie úplne zmysel. A prečo by sme tomu mali vôbec venovať pozornosť? Je to ako s vašou osemnástkou. Nič sa nezmení. Áno každý to berie inak. Pre niekoho to znamená viac a pre niekoho menej. Niekto to chce mať rýchlo za sebou. Niekto čaká na správny moment. A všetky nás straší jedno. Či to bude bolieť a či budeme krvácať. 

Podľa knihy „Bez hanby o ohanbí“ je hymen (panenská blana) dostatočne pružný, v istých prípadoch sa môže trošku natrhnúť a začať krvácať. Takže to, že musíte krvácať pri vašom prvom sexe nie je tak úplne pravda. V minulosti sa to bralo ako znak čistoty ženy. Radšej, aby bola na bielej plachte krv, pretože potom by z toho mohol byť problém. Takže ak nebudete krvácať pri vašom prvom sexe, tak všetko je v poriadku. Znamená to, že máte dosť pružný hymen. 

Každá žena je iná. Každá má inú panenskú blanu. Každá to prežíva úplne inak. Takže ak to vašu kamarátku bolelo, to neznamená, že bude aj vás. Začiatky sú vždy ťažké a to isté platí aj pre váš sexuálny život a hlavne čo je perfektné hneď na prvýkrát? Je vôbec niečo perfektné? Chce to len čas a tréning. Ďalším a ďalším sexom to bude lepšie a lepšie.

Veľa dievčat sa bojí, že nebude vedieť, čo má robiť. Veľa dievčat na to častokrát nie je pripravená. Niekedy to len chceme mať rýchlo za sebou. Pretože spoločnosť, frajer, partia nás do toho tlačia, pretože predsa byť pannou, to sa nenosí. Nezabúdajte ide o vaše telo a len vy o ňom máte právo rozhodovať. Je to ako, keď niekto je pripravený mať dieťa skôr a niekto neskôr. Všetko má svoj čas a len vy samy viete, kedy nastal ten správny. A posledná rada. Spoznajte vaše telo prv. Pretože ako by ste aj mohli vedieť, čo robiť, keď ani neviete, čo sa tam dole nachádza. Ale o tom nabudúce. 

-Saška

 

 

Byť pannou,to  sa nenosí