Určite to dobre poznáte. Možno ste to povedali vy, nejaká vaša kamarátka alebo ste to čítali na internete. Ja vždy, keď také niečo vidím na internete alebo to počujem, si vravím iba jedno. Kto sú ostatné dievčatá a kto si ty? Čo v skutočnosti znamená, keď to niekto povie? Čo robia ostatné dievčatá a ty nie? Chodia po nákupoch, milujú oblečenie, make-up, pozerajú romantické filmy, sedia v kaviarňach a debatujú o mužoch?

Povie sa tomu internalized misogyny (slovenský preklad som k tomu nenašla). To znamená, keď dievčatá alebo ženy veria, že všetky stereotypy o dievčatách alebo ženách sú pravda. Ako som už písala, napríklad chodenie po nákupoch, pozeranie romantických filmoch. Akonáhle dievča alebo žena nemá rada všetky tieto veci, ktoré by malo mať rada podľa spoločnosti. Tak príde na rad veta „Ja nie som ako ostatné dievčatá."

Toto obdobie som mala v živote aj ja. Keď ma napadol tento článok. Vybavila som si nespočetne veľa vecí, ktoré som hovorila alebo robila hlave preto, aby som zaujala chlapcov.  Všetky tieto veci kričali, ja som iná, ja nerobím všetky tie trápne veci, ktoré robí väčšina dievčat.

Tu je pár príkladov:

-z nejakého nevysvetliteľného dôvodu som nemala rada Taylor Swift

-rúžová bola pre mňa príliš dievčenská

-nepočúvala som One Direction alebo Justina Bieber, znova príliš dievčenské

-všetkým som hovorila ako si viac rozumiem s chlapcami ako s dievčatami, pritom to vôbec nebola pravda

 

Momentálne mám kúpený lístok na koncert Harryho Styles. Rúžovú milujem. Stále nie som najväčší fanúšik Taylor Swift, no už som pochopila o čo jej ide. A s chlapcami/mužmi si nerozumiem viac a ani som si nikdy nerozumela.

Čo týmto celým chcem povedať? Určite nie to, že je niečo zlé, ak rady hrávate hry alebo futbal. Na tom nie je vôbec nič zlé. Avšak tak isto nie je nič zlé na tom, ak žena má rada nakupovanie. Čo je zlé, je súdiť druhú ženu len preto, lebo ma rada veci, ktoré sa považujú za "ženské". Čo je zlé, je považovať nakupovanie za čisto ženskú aktivitu a hranie futbalu za čistú mužskú aktivitu. Musíme sa zbaviť týchto stereotypov.

-Saška

Ja nie som ako ostatné dievčatá