Makeup - maska za ktorú sa všetky ženy skrývajú

Možno aj ty si sa už niekedy stretla s týmto postojom. Ja sama poznám veľa ľudí, ktorí si myslia práve to a teda, že ženy alebo dievčatá nosia makeup len preto, lebo chcú niečo zakryť a „oklamať“ mužov aby si mysleli, že sú krásne. Presne toto je názor, ktorý ma neskutočne vytáča.

Ak si aktívna na sociálnych sieťach určite si si všimla trend, ktorý ukazuje na to, ako sa vďaka makeupu zmení obyčajné, nenalíčené dievča na krásnu modelku, ktorá sa ani omylom nepodobá na to „škaredé“ dievča predtým. Takýchto trendov, challengov, fotiek a videí je na internete milión.

Poukazujú na to, akú silu makeup má a ich cieľom je zaujať a prekvapiť, lenže mnohokrát sú tieto dievčatá terčom výsmechu či už zo strany mužov alebo žien. Stačí si prečítať komentáre pod týmito fotkami či videami. Našla by si tam často opakujúce sa frázy ako napríklad: „Len si predstavte, že sa pri nej ráno zobudíte.“ Alebo: „Pre toto nedôverujem ženám.“ . Je vidieť, že aj v tejto dobe má mnoho ľudí problém nájsť pochopenie pre niečo tak banálne ako je výrazný makeup. A ja stále nerozumiem tomu prečo. Jasné, prirodzená krása bude vždy tá najkrajšia ale nie všetci majú to šťastie a narodia sa prirodzene krásni. Tak prečo si nepomôcť makeupom?

Je to ako začarovaný kruh. Ak sa ráno nenalíčiš, dostaneš komentáre ako: „Si chorá? Vyzeráš tak zvláštne.“ A ak máš problém cítiť sa nenalíčená sebavedomo, samozrejme, že ti to nebude príjemné. Potom sa nalíčiš a nalíčiš sa tak, ako sa to páči tebe aj keď to môže byť niečo výraznejšie. Určite sa nájde niekto, kto ti bude chcieť pokaziť radosť a neodpustí si pripomienky ako: „Chlapcom sa nepáči keď sú dievčatá tak zmachlené.“ Alebo: „Hrozne si takto ničíš pleť. V štyridsiatke budeš mať obrovské vrásky.“  Odrazu sa zo všetkých stanú odborníci na líčenie.

No nedaj sa odradiť. Pre ženy (v dnešnej dobe aj pre mužov) existuje líčenie už tisícky rokov na to, aby im pomohlo cítiť sa lepšie, ukázať svoju kreativitu a byť sami sebou. Ja sama sa necítim vo vlastnej koži keď som nenalíčená. Potrebujem tú svoju premenu pre seba, nerobím to pre nikoho iného. Je mi jedno ak si niekto myslí, že je to priveľa na bežné nosenie. Nezáleží mi na tom, čo si myslia ostatní a ani tebe by nemalo.

-Julka