Motýliky v bruchu - dobré alebo zlé znamenie? 

 

Musím mať na prvom rande motýlikov v bruchu? A počas vzťahu, mala by som mať stále motýlikov v bruchu? Je pravda, že ak ich nemám, nepriťahuje ma parter/partnerka dosť? Rýchlou odpoveďou  je nie.

Vysvetlenie je veľmi jednoduché, stačí sa zamyslieť nad tým, čo vlastne motýliky v bruchu sú.Nie je to nič iné ako nervozita, stres alebo úzkosť. Motýlikov v bruchu máš keď si veľmi nervózna z rande alebo potom vo vzťahu z toho samotného človeka.

Je teda zlé keď ich máš?Nie, do istej miery je v poriadku byť nervózna, predsa len je to niečo nové, je to ok, pokiaľ to netrvá príliš dlho.

Mala si niekedy zlý pocit z toho, že týchto motýlikov počas vzťahu nemáš? Ak áno, tak ťa môžem upokojiť, je to úplne v poriadku, navyše je to tak aj lepšie. Fakt, že ich nemáš, znamená, že si vo vzťahu pokojná, vyrovnaná a spokojná. A tak by to malo predsa byť. Na začiatku vzťahu môžeš pociťovať nadšenie alebo úzkosť, sú ľahko zameniteľné, no počas vzťahu by sa pocity úzkosti nemali ukazovať často. Motýlikovia by mali zmiznúť a nahradiť ich pokoj.

Podľa terapeutky, doktorky Jamie Goldstein, sú motýliky v bruchu reakciou na potenciálnu hrozbu, telo ale nerozozná, či je hrozba reálna alebo nie, preto je prirodzené mať ich na začiatku vzťahu. No ak pokračujú tieto pocity aj neskôr, môže to byť signál, že vo vzťahu niečo nie je v poriadku.

-Julka