Online zoznamovanie alebo skôr pre mňa zvyšovanie si ega. Nemôžem sa považovať za niekoho, kto je nejako zbehlý v online zoznamovaní. Stačilo mi len pár mesiacov a zistila som, že to nie je pre mňa. Človek na to, aby zistil, či sa mu niekto páči alebo nie, potrebuje toho človeka vidieť. Zrak je len jeden z mála zmyslov, ktoré sa pri zoznamovaní podieľajú. Čuch je tak isto veľmi dôležitý. Veľa ľudí tvrdí o tom, že človek im musí voňať a ja súhlasím.

Písanie si s niekým cez nejakú online zoznamku je pre mňa veľmi kontraproduktívne. Doslova mám z toho mierne úzkosti. Má to zmysel pre mňa len vtedy, ak je človek ochotný sa hneď stretnúť. Chcem ho vidieť v reálnom svete. O človeku toho viete veľa povedať za pár minút. Neverbálna komunikácia vám povie veľa, viete aj veľmi rýchlo zistiť, aký má vzťah k sebe samému a k iným ľuďom a to sú podľa mňa veľmi dôležité aspekty, ktoré sa online zoznamovaním strácajú. Prvý dojem je veľmi dôležitý a v online svete môže byť veľmi skreslený.

Niekomu práve takéto zoznamovanie vyhovuje, čo je úplne pochopiteľné, ľudia sú rôzni. Niekto to využíva čisto len na one-nightstand, čo je si myslím asi najlepšie využitie takýchto online zoznamiek. Potom sú tú *queer ľudia, pre ktorých je práve takéto zoznamovanie jedna z najlepších možností, ako spoznať ďalších queer ľudí. Pretože povedzme si úprimne, randenie a spoznávanie nových ľudí je už len ťažké, ak ste heterosexuál. Queer ľudia, zvlášť v menších mestách, to majú tak nie dvakrát, ale tristokrát ťažšie. 

Rada by som zhrnula plusy a mínusy online zoznamiek (podľa mňa) :

                              PLUSY   

- veľmi rýchlo viete spoznať rôznych ľudí 

- pre ľudí, ktorí sú hanblivejší alebo si menej veriť a to môže byť skvelá príležitosť ako niekoho osloviť                

- ak sa matchnete s niekým pekným a sexy, tak vám to zvýši sebavedomie a ego         

                           MÍNUSY       

- vytvárate si veľmi skreslený prvý dojem 

-chýba neverbálna komunikácia, ak nepočítam smajlíkov

-niekedy je ťažké povedať, či sa vám niekto páči alebo nie  bez toho, aby ste ho nevideli alebo necítili

 

Nedávno som čítila vyjadrenie jedného sexuológa, že najhoršie, čo môžete urobiť je, že sa s niekým matchnete a nikto nezačne konverzáciu. Dovtedy som bola presne ten človek, ktorý Tinder bral ako zbieranie pokemon kartičiek. Bolo to pre mňa čisto len o zvyšovaní sebavedomia, čo asi nie je najlepšie zmýšľanie, ale chápem každého, kto to takto má. Vyskúšala som to za vás a na pár mesiacov to je sranda a potom si začnete dávať otázku, že čo tu potom vlastne robím? Moja rada znie, bavte sa. Ak je práve Tinder to, čo vám to umožní, tak choďte do toho. Ak prídete na to, že to nie je pre vás, je to tak isto v poriadku. Nikdy nerobte niečo, čo vám neprináša radosť. Momentálne som niekde medzi vymazaním si Tinderu z mobilu a medzi tým, aby som niekomu napísala, že sa poďme stretnúť.  Najlepšia rada, akú vám môžem dať je, že žite si svoj život, netlačte na to a užívajte si to. 

*queer ľudia - spoločné pomenovanie pre príslušníkov LGBTQIA+ komunity

-Saška

 

Online zoznamovanie alebo honenie si ega