Panenská blana je akýmsi znakom panenstva. Podľa toho, či je narušená alebo nie, vedia gynekológovia určiť, či žena mala alebo nemala pohlavný styk. No je to skutočne tak? Podľa vedcov a odborníkov to však nie je vždy dokonalým dôkazom. Panenská blana alebo odborne nazývaný hymen sa môže narušiť už v detstve, pri rôznych športoch či iných aktivitách.

Hymen je dostatočne pružný, v istých prípadoch sa môže trošku natrhnúť a začať krvácať. Niektoré ženy ho majú tak pružný, že nemusia krvácať počas prvého sexu. Funkcia panenskej blany doteraz nie je známa. Vedci sa domnievajú, že hymen je pozostatok vnútromaternicového vývoja.

Celý fenomén panenstva je vytvorený spoločnosťou. Neexistuje nijaký presný biologický dôkaz toho, či žena je pannou alebo nie. V skutočnosti nič ako panna neexistuje. Existuje len žena, ktorá ešte nemala sex. A to či to ovplyvní nejako jej hymen, záleží len od jeho pružnosti. V niektorých náboženstvách je to brané ako znak čistoty. Mne to príde ako ďalšie manipulovanie so ženami. 

Častokrát je pre spoločnosť divné, ak žena alebo aj muž ešte nemali sex do určitého veku. Nemusíte mať sex do nejakého veku. Ak to tak necitíte, tak na to netlačte. Je to niečo podobné ako keď máte 20 a nemali ste ešte priateľa/priateľku. Všetci vám hovoria aká ste pekná a múdra a ako to, že ste ešte nikoho nemali. Lenže nikdy ich nenapadne, že niekedy to je voľba. Nezabudajme ani na asexuálov, ktorých nikto eroticky nepriťahuje a nemajú ani žiadnu túžbu viesť sexuálny vzťah. 

Mne príde celá idea panenstva smiešna. Ak je panna niečo čisté a nedotknuté, tak čo potom žena, ktorá pred svojim prvým sexom žila veľmi aktívny sexuálny život sama so sebou? Zmýšľa takáto žena o sebe ako o panne? Či už sa cítite ako panny alebo nie. Panenstvo je niečo, čo bolo vytvorené spoločnosťou. V dnešnom svete by sme raz a navždy mohli zbaviť tejto nálepky.

-Saška

 

Panenstvo je sociálny konštrukt