Nedávno som na Netflixe objavila sériu s názvom „Sex, Explained“. Jedna z epizód „Attraction“ mi zvlášť začala vŕtať v hlave. Rozoberali tam, aké typy ľudí nás priťahujú, ako sa to časom menilo a ako pohlavie je len ďalším z typov.

"Pohlavie je len ďalší typ" . Táto veta vo mne zarezonovala najviac. Je to fakt tak jednoduché? Niektorí jedinci nemusia mať nutne orientáciu na konkrétne pohlavie, viac ich môže zaujímať človek ako taký. A niektorí jedinci sú proste viac orientovaní na pohlavie než iní. Každopádne jedno máme spoločné. Každého z nás niečo priťahuje, či už sú to svalnatí chlapi, či inteligencia alebo nejaké konkrétne pohlavie. Tak prečo pre niekoho je tak ťažké stráviť, že chlapa by mohol priťahovať chlap?

Vedci zistili, že čo sa týka sexuálnej orientácie, okolie hrá omnoho väčšiu rolu než gény. U žien je to až štyrikrát dôležitejšie. Okolie v tomto prípade neznamená kultúru ani výchovu. V genetike, pod pojmom „okolie“ rozumieme placentu, či množstvo hormónov, ktorými je plod ovplyvnení.  

Existuje kopu dôkazov, ktoré naznačujú, že muži sú striktnejší, čo sa týka otázky typov ľudí, ktorí ich priťahujú. Ženy bývajú omnoho flexibilnejšie. V jednej štúdií si vzorka homosexuálnych a heterosexuálnych žien a mužov nechali merať genitálnu sexuálnu reakciu. Zatiaľ čo im boli ukázané rôzne videá. V jednom mal sex muž so ženou, v druhom mali sex dve ženy, v ďalšom dvaja muži, v ďalšom muž masturboval, potom žena masturbovala. Heterosexuálnych mužov viac vzrušovali videa so ženami. Homosexuálnych mužov viac vzrušovali videá s mužmi, ale ženy tie vzrušovalo v podstate všetko. 

Tak teda, je to vážne tak jednoduché? Je to veľmi jednoduché a je načase, aby sme to pochopili. Aby sme konečne pochopili, že vedu neoklame, tak isto ako náš mozog a hlavne naše srdce. Nikomu nezakážete, aby ho niečo alebo niekto prestal priťahovať.

-Saška

Muži sú striktnejší a ženy priťahuje v podstate všetko