Pozn. : V tomto článku som sa nesnažila uraziť žiadneho muža, len konštatujem krutú realitu. Nehádžem ľudí do jedného vreca a nikdy som to nerobila. Ak sa ku mne správaš s úctou, ktorú si zaslúžim, tak je mi absolútne jedno akého si pohlavia, vierovyznania, orientácie alebo farby pleti.

 

Ja: „ Mami a prečo tú umývačku riadu nemôže vyložiť môj brat?“

Mamka : „Pretože ty si dievča.“

Ja : „No a čo teraz, že som dievča?“

 

Pretože si žena/dievča. Ak som túto vetu nepočula tak tisíckrát za môj život, tak ani raz. Ženy toto nerobia, žena takto nerozpráva, žena by nemala písať o takýchto veciach. Ženy a politika, to je skoro tak zlé ako muži a domáce práce, to nejde dokopy. Aby som nebola len pesimistická. Musím napísať, že milujem ako sa to síce, pomaly, ale zlepšuje. Chcela by som poďakovať všetkým, ktorý v minulosti bojovali za to, aby som si ja mohla teraz v pokoji písať tento článok.

Ale to nie je dosť. Ešte veľa vody pretečie, aby ženy neboli znevýhodňované. A viete, čo je na tom to najhoršie? My všetci máme v sebe určité vzory správania, ktoré sme videli u našich rodičov a oni u svojich rodičov. S mojou mamkou sa kvôli tomu, prečo ja musím niečo robiť, lebo som jednoducho žena pochytíme zakaždým. Ale ja jej to nezazlievam. Videla to u svojich rodičov a moja babka, jej mamka pochádza z doby, kde ženy mali 8 detí a lietali okolo nich, upratovali, varili a pri tom sa starali, aby ich muž, keď príde domov mal teplé jedlo na stole.

Doba sa,  vďakabohu, posunula. Ale je to dostačujúce? Odpoveď už asi poznáte. Viete, čo je úplne pre mňa najväčší nonsens? Ak sa muž vyjadruje k tomu, ako sa my ženy máme v dnešnej dobe dobre, ako feminizmus je nejaký výplod mysle. Tak teraz vám drahí muži napíšem pár dôvodom, prečo sa nemáme stále tak dobre ako by sme sa mohli mať.

  1. Nemôžeme ísť v noci do mesta, obliecť si na seba, čo chceme bez rizika, že by to nejaký muž nezvládol.
  2. Ak vás žena ako prezidentka rozčuľuje, tak to hovorí samo o sebe.
  3. Dotyky od neznámych mužov, ktoré nie sú vôbec vhodné.
  4. „No jasné, že za tým volantom sedí žena.“
  5. Sexistické poznámky a sexizmus sám o sebe.
  6. Len 21% žien sa aktuálne nachádza v parlamente.
  7. Ak ti poviem nie, tak to znamená nie. Nechcem, aby si mi kupoval ten drink, aby si ma volal tancovať.
  8. Muž, ktorý mal za svoj život viac sexuálnych partneriek je frajer a žena je štetka?
  9. Domáce násilie.

 

Samozrejme, mohla by som to písať donekonečna. Celým týmto článkom som sa len snažila zdôrazniť, že je to lepšie, ale ani zďaleka nie najlepšie. Občas si to musíme pripomínať. Na niektoré veci sme si tak zvykli, že si myslíme, že to je bežný stav, ale nie je.

-Saška

Prečo sa ženy stále nemajú tak dobre, ako by sa mohli mať