Gay, transgender, lesba, to všetko sú nie veľmi populárne pomenovania v našej spoločnosti. Častokrát sa LGBTQ+ komunita ťahá do politiky. Politici ju používajú ako propagandu, avšak nie vždy v tom najlepšom svetle. To, že naša spoločnosť urobila neskutočný progres, čo sa tejto tematiky týka je hádam všetkým jasné. A ani Slovensko nie je výnimkou, aj keď stále sa nájdu jednotlivci alebo skupiny, ktoré to ešte stále nejako nepobrali.

James Dean, neskôr slávny herec, sa začiatkom 50. rokov minulého storočia vyhol vojenskej službe vďaka priznaniu k homosexualite. V tom čase sa evidovala ako psychická choroba. Svetová psychiatrická asociácia (WPA) zverejnila v roku 2016 správu, ktorá jasne deklaruje, že liečenie homosexuality je neúčinné a bezprostredné, pretože homosexualita NIE JE choroba. Nie len, že to nie je choroba, ale je to úplne prirodzené. Výskyt homosexuality sa zdá byť medzi zvieratami viac univerzálnym pravidlom ako výnimkou. Samce sa maznajú a bozkávajú, samice vytvárajú dlhodobé páry, alebo sa stretávajú iba na krátko kvôli sexu. Zvieratá toho istého pohlavia spolu stavajú hniezda a domovy, a mnohé takéto páry vychovávajú mláďatá bez pomoci členov opačného pohlavia.

Prečo niekomu, tak veľmi leží v žalúdku, že sa dvaja muži držia za ruky? Vraj podľa Americkej asociácie psychiatrov je veľmi pravdepodobné, že príčinou homofóbneho správania mužov je potláčanie homosexuálnych sklonov. Jasné, nie je to pravidlo. Určite nie je polovica mužov na Slovensku homosexuálmi. Pre nás je sloboda neodlúčiteľnou súčasťou života. Nevieme si ani predstaviť aké je to žiť v totalite. No naši rodičia, bohužiaľ, áno. Snažím sa pochopiť, prečo majú s tým ľudia taký problém a toto môže byť jedna z príčin. Pre nás je všetko možné, sme oveľa otvorenejší než generácie pred nami, oveľa, oveľa slobodnejší. A to isté môžeme uplatniť aj pri vnímaní lásky.

Niekto vníma homosexualitu ako chorobu, niekto ako fetiš, zvrátenosť. Ako to vidím ja? Ja vidím len jedno. LÁSKU. Vidím dvoch ľudí, ktorý sa milujú. A čo je už je viac prirodzenejšie než láska? Ak niekto vníma krásnu, čistú lásku ako hrozbu, tak možno bude niečo zlé s ním a nie s LGBTQ+ komunitou. Naša krajinu čaká ešte dlhá cesta k tomu, aby všetci ľudia pochopili, že je v pohode, že vás priťahuje to isté pohlavie. Nehovoriac o tom, že LGBTQ+ nie sú len gay ľudia. Milujem ako sa svet mení a ako v ňom môžete byť skutočne samým sebou. Nikto si nezaslúži, aby na neho zle pozerali, urážali ho, len kvôli tomu aký v skutočnosti je. Na záver už len jedno. Milujme sa, akceptujme sa, nezáviďme si, pomáhajme si, pretože sme v tom spolu. 

-Saška

 

 

 

 

 

Predstavuje homosexualita skutočné zlo?