Pozn.: Orgazmus nie je vždy ľahké dosiahnuť pri sexuálnej aktivite. Pre obidve pohlavia sa stav neschopnosti orgazmu počas sexu nazýva anorgazmia ; môže to byť spôsobené rôznymi faktormi, vrátane faktorov v živote, ako je stres, úzkosť, depresia alebo únava, ako aj faktormi súvisiacimi so samotným sexom; vrátane strachu z bolestivého styku, viny, strachu z tehotenstva a nežiaduceho prostredia.

Našim najčítanejším článkom je „Návod ako dosiahnuť orgazmus“ . Vtip je v tom, že pre každého platí niečo iné. Samozrejme sú určité tipy, ktoré vám k tomu napomôžu, o ktorých píšeme už v spomínanom článku. Ak ho počas sexu dosiahnete, tak je to úžasné. Ak nie, tak je to v poriadku. Viete, čo nie je v poriadku a čo vôbec neprospieva k vášmu zdravému sexuálnemu životu? Predstieranie, že ste ho dostali.

Jeden z prieskumov ukázal, že až 26 % žien za každým, čo malo sex, predstieralo orgazmus. Iné štúdie zistili, že 25% až 74 % žien predstierali orgazmus aspoň raz. Pre ženu je zložitejšie dosiahnuť orgazmus. Na to, aby žena dosiahla orgazmus je potrebná priama stimulácia klitorisu, čo pri bežnej penetrácií je nemožné.

Nechceme zraniť pocity partnera. Nechceme, aby nadobudol pocit, že zlyhal. Toto je jeden z najčastejších dôvodov, prečo predstierame orgazmus. Sex je tímová práca. Viniť muža za nedosiahnutie orgazmu nie je správne. Muž nevie ako funguje naše telo. Nevie, čo sa nám páči a čo nie a preto je veľmi dôležitá komunikácia. Je nutné podotknúť, že dosiahnutie orgazmu nie je samozrejmosťou po každom sexe. Ovplyvňuje to veľa faktorov. Nemusí to hneď znamenať vaše alebo partnerovo zlyhanie.

Na záver by som vás len chcela vyzvať k tomu, aby ste komunikovali s vašimi partnermi. Ženský orgazmus nie je mýtus alebo nejaká legenda. Existuje a len my ženy vieme najlepšie ako to funguje, tak mu to povedzte. Predstieraním len klameme samých seba a partnera. 

-Saška

Predstieraním orgazmu klameme samých seba