Byť samým sebou je pre mňa jedna z najdôležitejších vecí na svete. Vždy za každých okolností sa snažím riadiť samým sebou, svojimi potrebami, myšlienkami. Možno práve začínate v novej škole ako ja alebo v novej práci, vo vašej úplne prvej práci alebo ste sa zapísali na kurz. Všade ste obklopený ľuďmi. Začínate sa spoznávať a postupne prichádzate na to s kým si budete rozumieť a s kým nie. Niekedy sa môže stať, že prídete na to, že s nikým to nejako neklaplo a vy keďže nechcete ostať sám, tak sa hrniete do priateľstiev, ktoré vám uberajú energiu.

Ak vám vaše „priateľstvo“ uberá energiu, niečo je zlé. Stalo sa to, že ste miesto vás a vašich potrieb, uprednostnili potreby niekoho iného. V tom momente sa vaša osobnosť vytráca a vy pomaly strácate pojem o tom, kto vlastne ste. Ak ste sa v tom našli, tak utekajte. Áno, možno tým ublížite druhej osobe a možno bude pár dní smutná, ale neskôr si uvedomí, že to bolo to najlepšie, čo sa mohlo stať. A vám sa uľaví.

Ja sama viem, že na to, aby som našla tých správnych ľudí pre mňa, je najdôležitejšie im ukázať mňa, moje skutočné ja. Pretože ako inak, by ste chceli nájsť ľudí, s ktorými ste na jednej vlne ak im neukážete, kto v skutočnosti ste? Ak chcete žiť skutočný život, so skutočnými ľuďmi okolo vás, musíte prv prísť na to, kto ste a čo chcete.

Priateľstvo by nemalo byť o tom, že vaše zážitky, myšlienky, vy, ste niečo menej ako oni. Priateľstvo by nemalo byť vyčerpávajúce. Priateľstvo by malo váš život robiť lepším, znesiteľnejším, ľahším. Verme ti v živote sú iné veci na to, aby vám ho robili obťažnejším a priateľa nie sú jedným z nich.

Ak sa momentálne nachádzate v novom kolektíve, viete, čo máte robiť. Ostaňte samým sebou a oni prídu. Ľudia, ktorí vo vašich životoch majú byť, budú. To, čo sa má stať, sa stane.  Avšak nikdy nestraťte seba. Nikomu a ničomu nedovoľte, aby vám zobral toho najcennejšieho človeka vo vašom živote, VÁS. 

-Saška

Ste to najcennejšie, čo máte