O osamelosti a pocite samoty by som mohla napísať knihu. Byť sám ešte neznamená, že sa cítite osamele. Osamelosť je oveľa hlbší a neznesiteľnejší pocit, avšak netrvá večne. Dlho mi trvalo, kým som prišla na to, že cítiť osamele sa môžete aj vo vzťahu, aj medzi priateľmi, medzi rodinou. Ten pocit je vo vás, ten pocit prázdna, ktorý sa rýchlo snažíte zaplniť.

A tak potom o 23:00 na Tinderi svajpujete hlava nehlava a cítite sa osamelejšie ako ste sa kedy cítili. Tento rok je pre mňa osobne veľmi o sebarozvoji a sebapoznávaní. Čím viac sa snažím pracovať na sebe a snažím sa prelomiť staré vzorce, ktoré mi boli podsúvané výchovou, čím viac sa snažím vyliečiť zo starých tráum, tým viac sa cítim osamele. Pretože sa vo mne ozýva to malé dieťa, ktoré bolo na všetko samé. Ale tento článok nie je o mojich traumách.

Toto bola len ukážka toho, že častokrát sa snažíme zaplniť ten pocit prázdnoty a osamelosti niekým iným, niečím iným, utekáme. Myslíme si, že teraz príde tá princezná/princ na bielom koni a zrazu bude všetko už len dobre. A potom o pár mesiacov, rokov sa ten pocit vráti ako bumerang. Pretože tohto pocitu sa dokážeme zbaviť len my. Tým, že sa ponoríme ešte viac do seba, ja viem, bolí to extrémne. Už chápem, prečo veľa ľudí radšej uteká pred sebou, snažia sa stále niekde byť. Preprogramovať vaše myslenie, váš pohľad na svet, pochopiť, že to všetko nie ste vy, ale len váš obranný mechanizmus, aby vám znovu nebolo ublížené, bolí, veľmi bolí.

Tento svet nás presviedča o tom, že keď sme sami, nie sme kompletní. A teraz ma nechápte zle, nikto nechce byť sám. Sme ľudia a potrebujem ďalších ľudí, niekoho, kto nás bude milovať bezpodmienečne a každý si to zaslúži. Avšak akonáhle skĺznete do zmýšľania, že jedine niekto ma vie vykúpiť z týchto zlých pocitov, tak vás sklamem. Človek, ktorý vie byť sám, vie si urobiť radosť, vie sa zobrať na výlet, vie so sebou tráviť plnohodnotný a kvalitný čas je práve človek, ktorý je, ako sa hovorí „relationship material“.

Toto leto som si vôbec neplánovala, neviem, čo sa stane o deň, dva. Mám iba jeden plán. Toto sa leto sa beriem na výlet. Ešte neviem, kde a kedy, ale určite pôjdem. Len ja a ja. Keď ste niekde len vy a vy, tak ste nútený spoznávať nových ľudí, takže kto vie, čo sa stane. Chcem vidieť aj vás ostatných ako idete sami so sebou niekde a to či už ste vo vzťahu alebo nie. Každý by mal mať chvíľu pre seba, aby ste sa potom nepýtali otázku, kto som bez vzťahu, aby ste nestratili samého seba. 

Ešte chcem dodať, že cítiť sa osamele je úplne v poriadku, zvlášť teraz. Zvládnete to. 

-Saška

Stovky nocí preplakaných kvôli pocitu osamelosti